REGULACE

Potřebujete zregulovat a zautomatizovat kotelnu, elektrické vytápění či TUV? Jsme tu pro Vás. Dodáváme a montujeme nespočet výrobců. Každou regulaci volíme dle požadavků zákazníků.

Regulace pro topné soustavy umožňují na jedné straně připojení více zdrojů tepla se stejnou nebo rozdílnou primární energií (víc druhů kotlů, sluneční kolektory, tepelné čerpadlo, topná spirála apod.), a na straně druhé distribucí tepla v systému s několika okruhy (okruh TUV, až tři okruhy zabudovaných směšovacích ventilů a dva okruhy přídavných směšovacích ventilů, několik přímých topných okruhů apod.) s omezením podle potřeby vytápění jednotlivých zón/okruhů. Práci zdrojů tepla je možné zvyšovat podle výkonu na dosáhnutí požadované teploty topné vody nebo vzájemně přiřadit a vytvořit z nich kaskádu tak, aby byly využité co nejefektivněji. Distribuci tepla je možné naprogramovat podle venkovní teploty, dále korigovat podle týdenního harmonogramu a současně i podle požadavků z pokojových termostatů o potřebě topení. Právě připojení několika pokojových termostatů/regulátorů, případně regulace nebo zónové regulace radiátorového topení umožňuje naprogramovat různé teploty v místnostech (zónách) pro jednotlivé okruhy. Navíc, regulace pro topné systémy společnosti TECH umožňují využít už nakonfigurované napěťové/beznapěťové výstupy - například na osvětlení nebo zavlažování, případně jako kaskádový radič maximálně čtyř kotlů. Všechny regulace jsou vybavené velkým LCD dotykovým displejem s možností jednoduché aktualizace programu přes USB vstup a možností připojení internetového modulu, což umožňuje, mít pod kontrolou všechny parametry regulace kdekoliv jste, pokud máte připojení na internet.

Regulace elektrických topidel provádíme dle požadavků zákazníka individuálně. Umíme také PI a PID regulace.

PI REGULACE: proporcionálně integrační regulace
Princip PI regulace spočívá v porovnání aktuální teploty místnosti s požadovanou
teplotou. Cílem PI regulace je dosáhnout a udržovat požadovanou teplotu bez překmitů (viz graf). Pro správnou funkci PI regulace je nutné nastavit parametry regulace, podle druhu topného systému a s ohledem na tepelnou setrvačnost místnosti. 

PID REGULACE:

PID = proporcionálně integračně derivační regulace
Principem PID je kontinuální porovnávání aktuální teploty místnosti s požadovanou teplotou a automatická adaptace regulátoru daným podmínkám.
Je to nejdokonalejší spojitá regulace, lze dosáhnout nejen krátké doby regulace, ale i vysoké přesnosti bez trvalé regulační odchylky. Optimální parametry regulace si termostat nastaví automaticky sám s ohledem na druh topného systému a tepelnou setrvačnost místnosti.

V PŘÍPADĚ ZÁJMU REALIZACE NÁS NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT PROSTŘEDNICTVÍM TOHOTO FORMULÁŘE