TOPNÉ KABELY

Elektrické podlahové vytápění je jedním z nejrozšířenějších způsobů využití elektrických topných kabelů. Pro tyto aplikace jsou z hlediska ceny, užitných vlastností i funkčnosti systému ideální odporové topné kabely. Elektrické vytápění se oproti teplovodnímu vyznačuje snazší instalací, vyšší flexibilitou a nižšími pořizovacími náklady. 

TOPNÉ KABELY PRO PŘÍMÉ VYTÁPĚNÍ 

Jde o nejrozšířenější způsob aplikace. Používá se jak pro systémy hlavního vytápění, tak i pro systémy komfortního ohřevu podlahy. Topný kabel je umístěn těsně pod nášlapnou vrstvou, obvykle ve flexibilní stěrce nebo samo-nivelačním potěru. Používají se kabely co nejmenších průměrů a s nižším lineárním příkonem, aby byla rozteč smyček malá a podlaha se rovnoměrně prohřívala. Výhodou tohoto systému je snadná instalace a flexibilnější provoz. Vhodné i pro nízkoenergetické a pasivní domy.

Pro přímé vytápění nabízíme kabelové okruhy s ochranným opletením jednožilové ASL1P a dvoužilové ADSV různých příkonů od 5W/m do 18W/m (v koupelnách).

Topné kabely jsou umístěny přímo pod dlažbu v tenké vrstvě pružného tmelu. Snadno se instalují i do tvarově komplikovaných ploch. Ve spojení s vhodnou regulací zajišťují vysoce ekonomický provoz. Vhodné pro systémy hlavního vytápění, i pro systémy komfortního ohřevu podlahy. 

Pro poloakumulační a akumulační vytápění nabízíme kabelové okruhy s ochranným opletením PSV a ADSV o lineárním příkonu 5W/m, 7W/m a 10W/m.

TOPNÉ KABELY PRO AKUMULAČNÍ VYTÁPĚNÍ

Výhodou tohoto systému je nižší pořizovací cena topných kabelů - protože je kabel umístěn v dostatečně silné vrstvě, která zajistí rovnoměrné rozložení teploty, lze použít kabely s vyšším lineárním příkonem (cca 15 W/m), takže pro instalaci požadovaného příkonu stačí kratší kabel položený s většími roztečemi, než kdyby měl pouze 10 W/m. Používají se také kabely s XLPE izolací, které jsou levnější než kabely s pláštěm na bázi teflonu. Kabel má sice větší průměr, v této konstrukci to však ničemu nevadí. Nevýhodou je komplikovanější způsob pokládky - především tehdy, má-li být topný kabel uvnitř nosné desky. Tato deska musí být monolitická, a pokud by se například u betonu odlila jen vrstva 2cm, po zavadnutí instaloval topný kabel a až následně udělala druhá vrstva tl. 4cm, hrozí velmi reálné nebezpečí, že po uvedení topného kabelu do provozu dojde k oddělení těchto dvou vrstev a k tzv. "vzdutí" podlahy. U poloakumulačních a akumulačních systémů je také nutné důsledně dodržovat při prvním uvedení do provozu postupný náběh teploty podlahy - tzv. režim prvního zátopu.
Pro poloakumulační a akumulační vytápění nabízíme kabelové okruhy s ochranným opletením PSV, ADSV+ a ADPSV o lineárním příkonu do 18W/m, 20W/m a 30W/m.

V PŘÍPADĚ ZÁJMU REALIZACE NÁS NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT PROSTŘEDNICTVÍM TOHOTO FORMULÁŘE