REKUPERACE

Rekuperátor je decentralizovaný mechanický ventilační systém s napájením. Uvnitř pracovního modulu protiproudého rekuperátoru je oboustranný pohyb vzduchu: odsávaný teplý vzduch prochází měděným tepelným výměníkem a přenáší teplo na čerstvý vzduch proudící z venku.


Větrací systém měděného tepelného výměníku zajišťuje trvale vysokou účinnost až 96% ( třída úspory energie A+), což zaručuje vysokou úroveň úspory energie. Činností rekuperátoru je regulovat úroveň vlhkosti a zajistit zdravé mikroklima v místnosti, které zabraňuje vývoji plísní a zamlžení oken.  

Rekuperátor se doporučuje pro použití v obytných a administrativních budovách: byty, soukromé domy, chaty, kanceláře, školící místnosti, školy, nemocnice, starší domy po rekonstrukci, atd. - všude, kde je zapotřebí zajistit kvalitní a úsporné větrání.

Podle řady jsou naše rekuperátory vybaveny různým stupněm automatizace. Všechny lze ale ovládat pomocí přiloženého ovladače, a také v Android nebo iOs aplikaci přes Bluetooth. 

Podrobně se o fungování a inovativních funkcích můžete dozvědět z následujícího videa.

POUŽITÍ REKUPERACE

Zatuchlý vzduch, vlhost, plíseň na stěnách? I s těmito častými problémy v domácnostech umí rekuperace pomoci.

Rekuperační jednotky Prana již úspěšně větrají ve stovkách budov v České republice i po světě.

Jedna z klíčových vlastností rekuperátorů je jejich schopnost odvádět přebytečnou vlhost z místnosti. Pro více informaci o vlhkosti jako takové a vlivu rekuperátoru na ní si můžete stáhnout následující report.  

Rekuperátory Prana mají širokou škálu využití, od jednotlivých místností, až po centrální ventilační jednotky průmyslových areálů. Výběr toho správného typu závisí od rozlohy odvětrávané plochy, úrovně potřebné automatizace a kontroly i intenzitou větrání, která se odvíjí od charakteru stavby a způsobu použití budovy. 

Pokud je teplota přiváděného vzduchu nižší než uvnitř, ventilace je zajištěna výtlakem.

Příváděný vzduch s nižší teplotou v místnosti klesá a tím vytlačuje teplejší vnitřní vzduch do vyšších úrovní, které jsou pracovní zónou odvodných kanálů rekuperátoru.

Specialitou rekuperačních jednotek Prana je také možnost instalace do skla. Takto lze využít výhody rekuperace i v budovách, ve kterých by klasická instalace do zdiva mohla být problematická.  

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ